• Tepelná čerpadla a odvlhčovače

    Kompletní dodávky od projektu po realizaci

Tepelná čerpadla a odvlhčovače

Nabízíme tepelná čerpadla významných značek, která se v poslední době stala oblíbeným zdrojem tepla pro klienty, hledající snížení nákladů na vytápění. S nárůstem cen energií a paliv dnes majitel domu přikládá velkou váhu kvalitním tepelným konstrukcím budovy a volbě vhodného zdroje tepla pro vytápění a ohřev vody.

Princip fungování

Základem tepelných čerpadel je chladící okruh, jehož hlavním prvkem je kompresor. Chladící okruh propojuje dva výměníky (výparník a kondenzátor). Posledním částí TČ je expanzní ventil. Výparník odebírá teplo z prostředí nízkopotencionálního tepla (voda, vzduch, zem), toto teplo zvětšené o teplo přeměněné z elektrické energie pohánějící kompresor je převáděno do kondenzátoru. Kondenzátor pak ohřívá teplonosnou látku uvnitř stavby (vzduch, voda). Výkon tepelného čerpadla je dán tedy součtem nízkopotenciální energie a elektrické energie. Poměr tepelného výkonu TČ a dodané elektrické energie je tzv. topný faktor.

Dodávky pro následující objekty:

Bytové a rodinné domy
Administrativní budovy
Komerční objekty
Průmyslové objekty
Zdravotnická zařízení
Bazény a aquaparky
Sportovní haly
Školy a školky

Proč odvlhčovače?

V dnešní době s trendem šetření energií na vytápění jsou budovy zateplovány a utěsňovány za účelem minimalizace tepelných ztrát. Tato opatření zabraňují přirozenému odvodu vlhkosti přes netěsnosti v konstrukcích. Při nedostatečném větrání se vlhkost drží uvnitř místností a vsakována do konstrukcí způsobuje plísně, případně rez na kovových konstrukcích. Dostatečné větrání však vyžaduje hlavně v zimě ohřev čerstvého vzduchu a s tím spojené náklady na energie. Moderním způsobem je proto odvlhčování kondenzací na studeném povrchu. Zařízení pracující na tomto principu jsou nazývána odvlhčovače.

Objekty

Soukromé, komerční a průmyslové

PROJEKTY

Vlastní projekční činnost

Výroba

Vlastní výroba potrubí a komponentů pro vzduchotechniku

Kvalita

Vysoká kvalita a řemeslná odbornost

Rychlost

Rychlé zajištění dodávky od projektu po realizaci

Servis

Profesionální záruční i pozáruční servis
včetně revizí jedn. zařízení – např. revize požárních klapek

+420 311 684 022
267 26 Všeradice 53
andel@andelvztklima.cz